Založení klubu

Myšlenka založit florbalový klub nás napadla v lednu roku 1995.Předcházela tomu návštěva tunaje prvoligových celků o Vánocích 1994, který navštívili Petr Šafář a Tomáš Srb. Předvedená hra je nadchla natolik,že se rozhodli ukončit aktivní hraní ve fotbalovém oddíle a zaregistrovat se jako hráči do nějakého florbalového týmu. Jelikož ale byly všechny týmy v té době obsazené a nové hráče nikde nepřijímali, bylo nám doporučeno založit oddíl vlastní.
V lednu 1995 pak Petr Šafář oddíl oficiálně založil. Následovala dohoda se Sokolem Vysočany, který tým právně zaštítil, poskytl prostory a samozřejmě také jméno. Na konci února 1995 jsme tedy začali trénovat v malé tělocvičně Gymnázia Špitálská. Počáteční kostru týmu tvořili spolužáci z druhého ročníku Gymnázia Bernarda Bolzana a bývalí hráči oddílu kopané TJ Praga ve Vysočanech. Dokonce jsme měli i trenéra, jímž byl Petrův starší bratr Jarda. Ten sice klub po kratké době opustil, ale zaštítil jej svým jménem, neboť v té době nikomu jinému v týmu nebylo 18 let.
V přípravném období byl odehrán přátelsky turnaj v Třeboni, kde jsme se poprvé zkusili konfrontovat s konkurencí. Během této doby se kádr obrovsky proměňoval, ale do prázdnin se víceméně stabilizoval. Rozhodnutím ČFbU jsme dostali umístění pro sezonu 1995/96 do II.celostátní ligy divize A , pod jménem Fbc Sokol Vysočany.
V srpnu jsme došlo k odtržení od Sokola, protože při shánění velké tělocvičny bylo potřeba rychlé jednání a velice zkostnatělá struktura zdejších činovniků nám ho neumožňovala.
 
aktualizováno 2004-06-17
 W3C  XHTML 1.1   W3C  CSS valid 
2003 © Vlastimil Mareš
web@fbcvysocany.org