Sezóna 1997 - 1998

Na začátku sezóny jsme našli tělocvičnu v Horních Počernicích, kde trénujeme dodnes. Není nijak extra veliká, ale jinak nám naprosto vyhovuje.
Bohužel náš tým postihla během letní přestávky ztráta, kterou jsme nečekali a která nás hodně bolela - o prázdninách se stalo neštěstí a náš gólman Marek Vanáč odešel předčasně snít svůj věčný sen…
Opět jsme ale doplnili kádr a nutno říci, že tato sezona byla první, kdy tým netvořili pouze bývalí spolužáci a kamarádi. Do branky přišel Filip Skalický, který se uvedl velmi dobrými výkony a stal se okamžitě oporou. Do útoku přišli na hostování Hazlbauer a Zoubek. Především Hazlbauer skvěle zapadl a doplnil útočné řady. Pro tuto sezonu tak byl poprvé hotov vcelku kompaktní a pestrý tým zapálených a dobře připravených hráčů.
Většina turnajů probíhala v Praze a blízkém okolí a tak se mimo hrací plochu nic nestalo .Výjimkou byl turnaj v Chomutově. Zde jsme zažili krásné okamžiky při sledování první ligy basketbalu, kdy jsme se stali opravdu náruživými fanoušky hostujícího pražského oddílu. Celá hala byla plná Vysočan a jejich fandění. Až i moderátor zápasu vyzýval chomutovské fanoušky k našemu přehlušení a aktivnějšímu fandění místním. Dokonce i roztlestkávačky na nás hrozily svými střapci. Turnaj v Chomutově byl celkově velmi podařený, až na malý incident. Až do tohoto turnaje jsem se domnívali, že ve florbalu je agresivita proti rozhodčím neexistujícím jevem. Velmi jsem se spletli a při řízení zápasu Kladno versus Kadaň (pořádající oddíl) jsme byli jakožto rozhodčí nuceni zápas předčasně ukončit pro naše fyzické napadení ze strany Kadaně. Jednalo se sice o zápas dvou vedoucích celků, ale již po dvou minutách bylo skóre 2:0 pro Kladno. Hráčům Kadaně se nelíbilo naše rozhodování a rádi ho komentovali vulgárními slovy na naší adresu. Po ukázání červené karty a následném napadení vyloučeným hráčem byl zápas předčasně ukončen. To se nelíbilo kapitánu Kadaně a tak za napadení uviděl i on červenou kartu.
Po této epizodě jsme odjeli na chatu našeho spoluhráče a s kufrem alkoholu a nádherně jsme se opili. Od toho dne je David Hanuš abstinent (resp. byl dočasným abstinentem, neboť tato abstinence mu vydržela asi jen půl roku). Jinak toto byl druhý turnaj, kde se Petr Šafář vzdal kapitánské pasky - s rozhodčími se mohl domlouvat leda posunkovou řečí neboť nebyl schopen krom skřeků jiného kloudného zvuku.
Po zlepšení (spíše herního projevu než výsledků) v druhé polovině soutěže jsme skončili na 9. místě, tj. na stejném místě jako vloni. Ale stejně jako v minulých ročnících, tak i tentokrát je na programu reorganizace soutěže, a proto jsme sestoupili znovu, tentokrát do 4. ligy.
Na úplném konci jsme přibrali trenéra pro zlepšení hry a mysleli si, jak to bude skvělé. Nakonec se ukázalo, že to byla téměř naše zkáza.
Před posledním turnajem na Kladně jsme přibrali oficiálního trenéra Rendu Jelínka,což se zdálo být nejlepším řešením pro zvednutí výkonu a herních schopností.Bylo to i poprvé co jsme měli zajištěné tréninky o prázdninách,alespoň jedenkrát týdně.
 
aktualizováno 2003-09-01
 W3C  XHTML 1.1   W3C  CSS valid 
2003 © Vlastimil Mareš
web@fbcvysocany.org