Sezóna 1996 - 1997

Tuto sezónu nás provázela samá smůla. Před sezónou odešel náš golman Tomáš Prajs za bratrem do FBK Sokol Bubeneč po neshodách s několika hráči. Byli jsme vyhozeni z tělocvičny a po mnoha slibech typu "Ano tělocvična je volná, zavolejte si za čtrnáct dní…" nebo "Jistě, jen ještě není rozvrh…" jsme v září stále neměli žádnou tělocvičnu. Trénovat jsme začali až v říjnu v malé tělocvičně, 2x týdně. Několik hráčů odešlo a několik přišlo, mezi nimi i David Hanuš, který je naším současným kapitánem.
Zhruba za měsíc jsme se opět stěhovali, tentokrát do větší tělocvičny, do školy v ulici Hovorčovická, ale tréninky byly pouze 1x týdně. Zde k nám byl direktivně přiřazen nový hráč Radek Drbala, který sice hrál výborně, ale značně individuálně - a to jak na hřisšti, tak i mimo něj. V průběhu sezony přišel Martin Antoš, který nám všem ukázal, jak se má k trénování florbalu přistupovat. Naučil nás taktiku a pomohl s technikou a jelikož sám byl vynikajícím hráčem, tak nám vydatně pomohl i v lize. Bohužel kvůli zdravotním problémům byl nucen ukončit sportovní kariéru. Ale i tak nám během jeho půlročního učinkování mnoho dal.
Pěkný ligový turnaj jsme sehráli v Plzni na Borech, kde jsme poprvé velice taktizovali a i díky tomu sehráli dvě velice pěkná utkání. Zápas proti FBK Sokol Bubeneč se mnoho nepodařil a prohráli jsme jej 3:6. Dalším zápasem byl duel s FC Slaný Barracudas - tento zápas začal velmi zajímavě a po několika minutách byl vyloučen za faul na našeho kapitána na 5 minut gólman Barracudy. Do branky musel náhradník a tato situace rozhodla celý zápas. Protože náš golman Marek Vaňáč podal mimořádný výkon a vychytal svou první nulu, vyhráli jsme 4:0. Druhý den jsme nastoupili s vědomím, že musíme vyhrát, aby jsme měli šanci dostat se do závěrečné osmičky.
Proti juniorům TJ Tatran Střešovice jsme nastoupili ze zajištěné obrany a celý první poločas jsme se pokoušeli hrát na brejky. Tatran měl bohužel pro nás a diváky stejnou taktiku. Proto jsme ve druhém poločase vrhli všechny síly do útoku, Tatran zatlačili na jeho polovinu a několikrát nastřelili tyč. Při rychlých protiútocích se dařilo vykrýt nabíhající útočníky a gólman zbylé šance pochytal. Utkání skončilo 0:0. Nakonec jsme se umístili na 9. místě se ztrátou 2 bodů na místo 8. Ještě teď si vyčítáme pár zbytečných proher....
Nakonec jsme se pro odřeknutí účasti v lize juniory Tatranu zachránili.
 
aktualizováno 2003-09-01
 W3C  XHTML 1.1   W3C  CSS valid 
2003 © Vlastimil Mareš
web@fbcvysocany.org